Unrelated Incidents

מתחקים על עקבות ומזוודות

Unrelated Incidents S04E02

על החבורה הוטלה משימה לברר את סוגיית המעיל / עליונית שנתן הקולקטור במתנה לראש/ת העיר. בעקבות הטיפ של בילי בן השש, שאמר שהמעיל עשוי מאור ירח, החבורה מחליטה ללכת קודם כל למאורת הדרקון לדבר עם ג’ראלד.

עם הירידה מהטראם, מתברר שמאורת הדרקון – ספציפית, הקומה השלישית של המבנה, עולה באש ונמצאת בתהליכי כיבוי. ג’ראלד, לבוש פיג’מה אדומה ומעליה חלוק, נשען על הקיר החיצוני, מעשן סיגריה ומדבר עם אחד הכבאים בסביבה. במפגן של נימוס אופייני, אלבה דורשת מיד לדעת אם ג’ראלד הוא זה ששרף את הבניין, ולמה. רובינסון מוחה, אבל ג’ראלד מודה ברוגע שכן, הוא האשם. ניאבה מופתעת שהוא השתתף בקרב במקום שמוגדר כניוטרל גראונד.

החבורה ממשיכה לחקור את ג’ראלד, כשלפתע מופיע איש גבוה וחיוור, לבוש במעיל שחור ובגדי הסוואה כחולים, שעקב תיאור ציורי במיוחד הופיע בדמיון הקולקטיבי כדיוויד בואי הזומבי. קרירות לא נעימה מתפשטת, הקהל מתרחק, והאיש מתקרב לעבר החבורה ולעבר ג’ראלד. אלבה נעמדת בדרכו של הזר, שלא משתף פעולה עם החקירה שלה. ניאבה מזהירה אותה שזה אביר החורף בכבודו ובעצמו. לפני שהאיומים ההדדיים יתדרדרו למשהו שכולם יצטערו שאלבה הכניסה אותם אליו, רובינסון מתערב ומזכיר שלחורף כבר אין הרבה סמכות בעיר. לי מחזקת את רובינסון כשהיא מקיפה אותו בהילה של קיץ, ואלבה מתכוננת לקרב, בעוד ניאבה מעדיפה להצטרף לג’ראלד על הקיר ולגלגל עיניים. הוא נותן לה מסטיק. רובינסון מצליח להפתיע את האביר, אבל חוטף בתגובה מהלומה קשה בדמות עלבון מכוון היטב, שמשתיק אותו לחלוטין. לי מנסה להציל את המצב, להתנצל ולהזיז את כולם מדרכו של האביר, אבל הוא כבר מאוד מעוניין להרוג מישהו בשלב הזה (אם כי אפשר להתווכח שהוא בא ככה מהבית). ג’ראלד מתערב ומציין בפני האביר שהחבורה עומדת על המדרכה ולמעשה טכנית נמצאת בשטח הניוטרל גראונד. האביר, מתוסכל, מתחיל לחקור מה קרה במאורת הדרקון. ג’ראלד לא חושף פרטים, וגם לא מעוניין להגיש תלונה. האביר נאלץ לעזוב, לא לפני שהוא מביע בפני אלבה את תקוותו הקריפית שיפגשו שוב.

ג’ראלד מספר לחבורה שמי שתקפה אותו (אם כי נשמע שהתקיפה היתה די הדדית) היא אליסנדרה, שהוא מזהה כ"המלכה השחורה" ממקימי ניו דולין. בכך ג’ראלד סוגר סופית את הפינה לגבי הדמות הנסתרת שהחבורה לא ידעה מי היא ואף אחד לא רצה לומר את השם שלה מחשש שהיא תגיע. אליסנדרה חזרה לעיר, והיא לא ממש מרוצה מכך ששליטת החורף בניו דולין התערערה. ניאבה תוהה אם היה משהו בין אלינסדרה לג’ראלד. ג’ראלד מכחיש בזעזוע רב, ורובינסון מודאג מכך שניאבה אוספת את הידע שלה על בני אדם מסרטים.

ניאבה מתחילה לחשוד שג’ראלד מתנהג מוזר ובודקת אותו בעזרת הכוחות שלה. היא מגלה שצבעה המקורי של החולצה שלו אינו אדום ושהוא פצוע קשה מאוד מהקרב. היא מאלצת אותו לשכב על השולחן ומתחילה לקרר את הפצעים שלו, ולי מחטאת וחובשת אותם. החבורה מספרת לג’ראלד על הקולקטור והמתנה שנתן לראש/ת העיר ומראה לו את העליונית. הוא אומר שאור כוכבים בעיקר משמש להבליט משהו או למשוך תשומת לב, כך שזו בחירה משונה כדי לפגוע בראש/ת העיר. ג’ראלד מניח שאליסנדרה כנראה תמשיך אל השאדו שאמאן כדי לשכנע אותו לשתף איתה פעולה (אליס בימונד כבר בכיס שלה). החבורה בודקת שראש/ת העיר בסדר, והיא מוסרת שהיא רק מקטלגת כמה מתנות והולכת לישון. הם יוצאים אל השאדו שאמאן.

בכניסה לביצות אנשים מהחמולה מזהים את אלבה ולי ומביאים אותם אל השאדו שאמאן, שמנסה בחוסר הצלחה להשקות אותם בקובה ליברה (רובינסון מסכים בסופו של דבר). כיוון שלי בדיוק יצאה ואלבה, האדם השני שהשאדו שאמאן מכיר היטב, לא טובה בדיפלומטיה, היא מחליטה לשים דברים על השולחן ולדבר איתו דוגרי. השאדו שאמאן מספר להם שאליסנדרה אכן ביקרה אצלו, ושהם יכולים למסור לראש/ת שהוא לא ממש מעוניין כרגע לשתף פעולה עם אלינסדרה. כשהוא נשאל על העליונית, הוא חוזר על הדברים שג’ראלד אמר לגבי אור הכוכבים, ואפילו מדגים להם כשהוא משקף בעזרת את הכוחות של ניאבה. לפני שהם הולכים, הוא מברר שלי סידרה בייביסיטר אחר לבילי שהלך לישון אצלה. לי לא מבינה על מה הוא מדבר – בילי יצא מהמסיבה עם השומרים שלו. מסתבר שאחד מהם התקשר ואמר לשאמאן שבילי הולך לישון אצל לי.

השאמאן, רותח מזעם, מבין פתאום למה אליסנדרה זרקה רמזים לגבי “לדאוג לדור הצעיר”. אלבה מתקשרת מיד לג’ף שיוציא מודעת נעדרים על בילי. ניסיון להשיג שוב את שומרי הראש טלפונית נכשל. השאדו שאמאן בטוח שאין סיכוי שאליסנדרה היתה פועלת נגדו ישירות בלי עזרה, וגם אליס בימונד והקולקטור הם לא כוחות מספיק חזקים כדי לעמוד מולו. רובינסון ממהר לחדר של בילי, שנראה יותר כמו חדר של מבוגר מאשר של ילד בן שש, מה שלא מוצא חן בעיניו. הוא לוקח איתו מסרק עם שיערות וחוברת קומיקס של הילד, והם יוצאים לחפש אחרי בילי ומבטיחים להודיע לשאמאן אם ימצאו משהו חשוב. השאמאן מזהיר את החבורה שאלינסדרה אורבת להם בחוץ, ובהמלצתו הם חוזרים בסירה. בדרך הם מנהלים דיון על נאמנויות: לי מאוד חושדת בראש/ת העיר ויש לה תחושה שהיא לא נקייה מאשמה לגבי בילי. האחרים פחות בטוחים אבל מודים שראש/ת העיר אינה הטיפוס הכי אמין בעיניהם.

החבורה מגיעה לעירייה, ובזמן שרובינסון הולך לחניה להתחיל משם את החיפוש, לי שואלת את ג’וני אם הוא יודע משהו לגבי בילי. ג’וני מבולבל מאוד, ואומר שהוא “מריח את בילי רק בעבר”. לראשונה מאז תחילת ההרפתקה, הוא מציע ללכת לעשות כמה בירורים (הוא טוען שיש שבלול שחייב לו טובה). לי המודאגת קושרת לצווארו חתיכת בד עם גזר וחסה, למקרה שיהיה רעב אצל השבלול (הם מדברים נורא לאט).

החבורה לוקחת את אחד מרכבי השירות של העירייה, ורובינסון מנסה להפעיל את יכולות האיתור שלו, אבל לא עובד בקצב הרגיל שלו ונראה לחבורה תשוש מהרגיל. אחרי ניסיון איתור כושל, אלבה נותנת לו את האלכוהול הכי חזק שלה, לי מספרת סיפור שמח שבילי סיפר לה (האספקט קיבל את השם “Happy Billy Space Noodles”) וניאבה מקררת קצת את הרכב. רובינסון מצליח סוף סוף להתרכז ולהרגיש את בילי. בינתיים, סאני פונה ללי ונותן לה טלפון קטנטן עם אמוטיקונים, בעזרתו הוא מתקשר עם ג’וני. מהאמוטיקונים לי מצליחה להבין איכשהו שג’וני הלך לשבלול, והשבלול שלח אותו לחד קרן חכם. לי שולחת סימן שאלה עם אמוטיקון של ילד, ובינתיים החבורה מגיעה ללימוזינה נטושה בצידי הדרך. רובינסון רץ אליה. כל ארבעת השומרים שם, חגורים ומתים. תא המטען פתוח. בילי לא שם.

בזמן שהחבורה מתלבטת מה לעשות, ארבעת השומרים יוצאים מהרכב ותוקפים. הם בבירור מתים, אף על פי שהמנחה לא מרשה לחבורה לקרוא להם זומבים מסיבה מסתורית כלשהי. ניאבה מנסה להורות להם לעצור, אבל הם לא שומעים אותה. אלבה ורובינסון יורים ומצליחים להוריד את הראשון. בגלגול מצויין, לי מצליחה להצמיח שורשים שירתקו את השומרים המתים למקומם, מה שמאפשר לרובינסון להיכנס לרכב ולדרוס שניים מהם, ולאלבה להרוג את האחרון בעזרת כמה אבחות סכין חדות. אלבה מתקשרת לשאמאן ומדווחת לו מה קרה. הוא מנסה להבין מה החזיק את השומרים המתים בחיים, ושואל על תופים, שהחבורה לא שמעה. כשהוא שומע שהם פתחו את החגורות בעצמם, הוא מעריך שאליסנדרה היא זו שגרמה להם לתקוף (או אליס, אם מישהו פתח את החגורות שלהם).

לי מקבלת מג’וני הודעה שהוא וחד הקרן החכם שלו יפגשו אותם בכנסיה. כשהם מגיעים לשם מופיע בחור בתחפושת יצירתית במיוחד של חד קרן. החבורה לא ממש מצליחה להבין את התשובות הטאואיות שלו לגבי הילד (“זה לא איפה הוא, זה מתי”) ואיך אופטימוס פריים קשור לזה. אחרי חקירה מתסכלת ומשעשעת כאחד הם מצליחים להבין שהילד נלקח בכלי קיבול כלשהו ש"עשוי מזמן". רובינסון נזכר במזוודה המרוטה והמוזרה והחשודה של הקולקטור, שאף אחד לא התייחס אליה מרגע שנפתחה ומתוכה הופיעה עליונית מאור כוכבים, שמשכה אליה את תשומת הלב של כולם. הוא גם אומר שמזוודות בדרך כלל באות בסטים של שלוש, ושהמזוודה תהיה במקום שבו יצרו אותה בעבר. רובינסון מציע שאלבה תתקשר לג’ף לשאול אם הוא ראה את המזוודה. מתברר שג’ף לא רק ראה אלא לקח אותה עם כל שאר המתנות לראש/ת העיר הביתה. הצוות המיוחד מיד רץ לדירה, שם הם מוצאים את המזוודה – אבל ראש/ת העיר נעלמה, וכעת החבורה יודעת שעדיין יש מזוודה אחת שגודלה לא ברור וטרם נעשה בה שימוש.


דברים שיקרו בהמשך:
* לי שכנעה את פרינטמפס להתוודות על אהבתה לפלורה.
* ללי יש פגישה עם פלורה בגרנד דולין הוטל.

דברים שקרו בין הסשן הקודם לנוכחי:
* לי גידלה צמחים שיגנבו בשבילה גלידה מהמקפיא של הגלידה, כי לא רצתה לעמוד בתור (אפילו ניאבה חושבת שזה דבר מוזר ולא מקובל חברתית). אלבה הכריחה אותה לאכול אותה על הרצפה.
* ניאבה הציעה בציניות שלי תצא להתמחות בחצר הקיץ. לי התלהבה מאוד מהרעיון, וכולם הזהירו אותה שלא תעז להציע את זה לפלורה.

הקלטה של הסשן:

Comments

Uri_Lifshitz Uri_Lifshitz

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.