Unrelated Incidents

עת להרוג
Unrelated Incidents S05E01

סיכום סשן: ריק….

View
סוף עונה 4
Unrelated Incidents S04E08

סיכום סשן ריק

View
עוגיות ואפלה
Unrelated Incidents S04E07

מפגש עם מריים העבריה
ומפגש עם אליסנדרה.

View
מה זה משנה לי?
Unrelated Incidents S04E06

טיול יומולתד של מאיה!

View
רוחות נקמה
Unrelated Incidents S04E05

סיכום הסשן.

View
נימוסין והליכות
Unrelated Incidents S04E04

סיכום הסשן.


View
מסתבכים עם זמנים הסיכום
Unrelated Incidents S04E03

הלכנו לביתה של ראש העיר. יש ערימה של חבילות על המיטה, והתחלה של רישום של מתנות בפנקס. הרישום האחרון הוא של המזוודה, שכבר לא נמצאת שם. ניאבה מתחילה להסתובב בחדר ולשחזר את אירועי המסיבה, כולל כל השיחות שהתנהלו, על כל המעורבים בהן. היא משחזרת גם מהלכים ותנועות. ייתכן שחלק מהשיחות לא מתנהלות בדיוק כמו ששאר החבורה זוכרת אותן.

כאשר הזיכרון מגיע לקבלת המתנה ע"י ראש העיר, ניאבה מבחינה שחיוכו של הקולקטור מתרחב כאשר ראש העיר מוציאה את המתנה מהמזוודה. הוא ממהר לסגור את המזוודה, שנדמה שמעט קופצת לכיוון ראש העיר מהרגע שהתרוקנה. זה נראה לניאבה מאוד הגיוני, כיוון שכל עולם הקסם עובד על איזון. אם מישהו הסיר משהו, הוא זה שיצטרך לתפוס את מקומו.

ניאבה מגלה, מעט להפתעתה, שלמרות שבמציאות היא התרחקה מהקולקטור בשלב זה, בזיכרון היא יכולה להישאר לידו ולהמשיך לצפות בו. הקולקטור מניח את המזוודה בשאננות עם שאר המתנות, ומוודא עם האחראי על המתנות שהוא אכן מחשיב את המזוודה כאריזה של המתנה שניתנה. מיד לאחר מכן הוא עוזב את המסיבה.

ניאבה מחליטה לבחון את גבולות הזיכרון, ולנסות לעקוב אחרי בילי כדי לראות מה קרה לו אחרי המסיבה. בילי משתעמם במסיבה עד שלבסוף הם עוזבים. ניאבה עומדת בפני הדילמה של ההצטרפות אליהם לנסיעה ברכב בלי שישימו לב אליה, כיוון שבתוך הרכב אין מקום, והיא ממש לא רוצה להיכנס לתא המטען. היא מחליטה לשבת על הגג.

שאר החבורה בינתיים שמים לב שמשהו קורה ומתחילים מעט לדאוג.

הרכב פונה אל שביל העפר שמגיע לביצות, וניאבה מגלה שקצת קשה לה להשפיע בקסם על סביבתה. במרכז דרך העפר עומדת אישה יפה באופן לא טבעי, ולבושה בשמלה אדומה צמודה בסגנון סיני, עם עטורי דרקונים. הרכב נעצר ואחד משומרי הראש יוצא עם אקדח שלוף. האישה מחייכת, לוחשת משהו ושולפת חרב. שאר שומרי הראש מתכוננים לתקוף בזמן שאחד מהם מוציא את בילי מהמושב האחורי בכוונה לסגת. ניאבה מסתובבת למשמע רעש, ורואה צל מפיל את שומר הראש ותופס את בילי. ניאבה תופסת את הצעצוע של בילי שעף לעברה. היא מספיקה לראות שתי נקודות של אור ירוק בתוך הצל, ולשמוע צליל פתיחה של משהו, אולי מזוודה, לפני שהיא נשאבת חזרה להווה. התחושה היא שחתיכת החוט שחיברה אותה למזוודה בעבר נקרעה וזרקה אותה חזרה להווה. אין לה ספק שהיא הייתה בעבר, ושהיצור בעל העיניים הירוקות ראה אותה וחתך את החוט שקישר אותה לזמן ההוא.

ניאבה מתעוררת על המיטה ומגלה את כל החבורה רוכנים מעליה ומתווכחים על מה בדיוק קרה לה ומה צריך לעשות איתה. לפתע הם מבחינים שהיא מחזיקה בידה את צעצוע המקל על החוט של בילי.

כולם מנסים לעזור לניאבה להבין מה היצור שהיא ראתה בחיזיון. אלבה משיגה את ההקלטות ממצלמות האבטחה במסיבה, רובינסון מנסה להשתמש בצעצוע כדי להבין מאיפה הוא הגיע ולי מוציאה מהתיק צרור צמחים מקרחת היער בה עצר הרכב, כדי לנסות ולעודד את הזיכרון בעזרת ריח. ניאבה מצליחה לחזור לאותו הרגע שבילי נחטף, ולראות שוב את היצור. העינים שלו יפייפיות, ירוקות ובצורת שקד. הניבים שלו מבזיקים לרגע כשהם ננעצים בצוואר של שומר הראש. השיער שלה קשור בשתי קוקיות, ועל הבגד השחור אדום שהיא לובשת מבריק לוגו כלשהו.

אוף, חושבת ניאבה, אני שונאת ערפדים. אבל לאחר מחשבה היא מגיעה למסקנה שהערפדית הזו לא מתאימה לשום דבר שהיא יודעת על אף אחת מחצרות הערפדים. אולי זו בכל זאת אליסנדרה המסתורית.

ברגע שאלבה מחליטה להתקשר לג’ראלד, כל הטלפונים משמיעים צליל הודעה מבשר רעות. למעשה זה צליל הודעה רגיל, אבל הניסיון מלמד אותנו שאין דבר כזה. אלבה מקבלת הודעה מהאחות אדה מהכנסיה “אגב, אמרת שאני אשים עין על הקריפטה, אני שמה עין. משהו בקריפטה. We never had this conversation.” שזה משהו שקצת קשה לומר על שיחה מתועדת בכתב, אבל לא משנה. לי מקבלת הודעה מג’רלד “לא זמין. רעיון טב שתגיעו.” רובינסון מקבל הודעה מאחד הקונטקטים שלו בקרוק טאון “יש תנועה מוזרה מכיוון הבית של ה-shadow shaman”. ניאבה מקבלת מבן שכותב “lucky break!, יש פה שני יזמים שבאו לדבר על עסקים גדולים.”.

ניאבה שולחת לבן הודעה לטפל בזה בעצמו, ולשמור על עצמו ומקבל חזרה את ההודעה המטרידה “don’t worry, I will make ice town great again”. והחבורה נוסעת לג’רלד. בזמן הנסיעה, ניאבה מספרת לחד הקרן על מה שקרה. הוא מדבר על חרוזים ושערות, בזמן שהוא אוכל סופגניות שהשיג אלוהים יודע מאיפה. לאחר שיחה מתסכלת, היא מצליחה להבין שהמזוודות הן חרוזים שנקלעו על שערה בזמן ונקלעו לצמה. והן בעצם יכולות לנוע קדימה ואחורה, ושהיא בעצם תפסה טרמפ על אחד החרוזים, עלתה בשערה אחת וירדה באחרת. מה שאומר שמכל אחת מהמזוודות אפשר להגיע למזוודות האחרות. כמו כן הוא מחזיק קצת זמן בשקיק על צווארו ומציע לחבורה להשתמש בו אם הם צריכים.

אלבה, שבאופן משונה הגיעה הפעם לפני כולם, למרות שבניו דולין מהירות כלי הרכב היא כמעוף ציפור, מגלה שלט סגור על הדלת. מה שמתגלה כשקר כי הדלת פתוחה. ג’רלד יושב על הבאר האחורי ומנהל שיחה לבבית עם בחורה בקוספליי. הוא מסמן לאלבה להמתין. אלבה בינתיים מבחינה מעבר לכביש באישה לבושה בשמלה אדומה עם עיטורי דרקונים. היא שולחת ללי הודעת אזהרה בנושא. כשהטלפון של לי רוטט עם קבלת ההודעה, סאני אומר לה שהוא ראה את כל הסרטים והוא יודע בדיוק מה היא צריכה. הוא מרים נונצ’אקות קטנים בשני העלעלים שלו, ויש לו שרוך אדום סביב הפרח שלו, וחגורה שחורה סביב העציץ. ג’וני מסתכל עליו בבוז.

אלבה מתיישבת בנוחות ליד אחד השולחנות, ומרכיבה את השוט גאן שלה, עד שכל השאר מגיעים ונכנסים פנימה. חד הקרן לא מעוניין להיכנס ונשאר לאכול סופגניות ליד הרכב. אלבה מנסה לדבר איתו בשפתו כדי שיכנס פנימה, ולמרבה הפלא מצליחה, למרות שהיא בעצמה לא הבינה מה אמרה. האישה בשמלה האדומה עדיין עומדת בצללים באופן מאוד ברור. אלבה מנופפת לה, והיא מעשנת לעברה. הן מחליפות מגוון מחוות מאיימות באופן מעודן משני עברי הרחוב. אלבה מקבלת את ההזמנה המרומזת לדו קרב, למרבה תסכולם של השאר. רובינסון מתקשר לאורסולה ומבקש ממנה וממשפחתה לעכב את האנשים מהביצות עד שהוא יגיע.

אלבה והאישה באדום מתחילות דו קרב מרשים, עד לשבסוף אלבה מתגברת עליה ומקפיאה אותה עם הסכין שלה. היא מרימה אותה על הכתף, קדה לקהל, מקבלת את הכספים שילד קטן אסף מהקהל ומכניסה אותה פנימה.

לאחר שראו שאלבה ניצחה בקרב והכל בסדר, לי וניאבה ניגשות לג’רלד. הקוספליירית לידו מחופשת להארלי קווין, בתלבושת חצי אדומה, חצי שחורה, עם לוגו לבן מקדימה. היא מביטה בניאבה בעיניים ירוקות ומחייכת חיוך חושף ניבים.

View
מסתבכים עם זמנים
Unrelated Incidents S04E03

סיכום הסשן


הקלטה של מהלך הסשן:

View
מתחקים על עקבות ומזוודות
Unrelated Incidents S04E02

על החבורה הוטלה משימה לברר את סוגיית המעיל / עליונית שנתן הקולקטור במתנה לראש/ת העיר. בעקבות הטיפ של בילי בן השש, שאמר שהמעיל עשוי מאור ירח, החבורה מחליטה ללכת קודם כל למאורת הדרקון לדבר עם ג’ראלד.

עם הירידה מהטראם, מתברר שמאורת הדרקון – ספציפית, הקומה השלישית של המבנה, עולה באש ונמצאת בתהליכי כיבוי. ג’ראלד, לבוש פיג’מה אדומה ומעליה חלוק, נשען על הקיר החיצוני, מעשן סיגריה ומדבר עם אחד הכבאים בסביבה. במפגן של נימוס אופייני, אלבה דורשת מיד לדעת אם ג’ראלד הוא זה ששרף את הבניין, ולמה. רובינסון מוחה, אבל ג’ראלד מודה ברוגע שכן, הוא האשם. ניאבה מופתעת שהוא השתתף בקרב במקום שמוגדר כניוטרל גראונד.

החבורה ממשיכה לחקור את ג’ראלד, כשלפתע מופיע איש גבוה וחיוור, לבוש במעיל שחור ובגדי הסוואה כחולים, שעקב תיאור ציורי במיוחד הופיע בדמיון הקולקטיבי כדיוויד בואי הזומבי. קרירות לא נעימה מתפשטת, הקהל מתרחק, והאיש מתקרב לעבר החבורה ולעבר ג’ראלד. אלבה נעמדת בדרכו של הזר, שלא משתף פעולה עם החקירה שלה. ניאבה מזהירה אותה שזה אביר החורף בכבודו ובעצמו. לפני שהאיומים ההדדיים יתדרדרו למשהו שכולם יצטערו שאלבה הכניסה אותם אליו, רובינסון מתערב ומזכיר שלחורף כבר אין הרבה סמכות בעיר. לי מחזקת את רובינסון כשהיא מקיפה אותו בהילה של קיץ, ואלבה מתכוננת לקרב, בעוד ניאבה מעדיפה להצטרף לג’ראלד על הקיר ולגלגל עיניים. הוא נותן לה מסטיק. רובינסון מצליח להפתיע את האביר, אבל חוטף בתגובה מהלומה קשה בדמות עלבון מכוון היטב, שמשתיק אותו לחלוטין. לי מנסה להציל את המצב, להתנצל ולהזיז את כולם מדרכו של האביר, אבל הוא כבר מאוד מעוניין להרוג מישהו בשלב הזה (אם כי אפשר להתווכח שהוא בא ככה מהבית). ג’ראלד מתערב ומציין בפני האביר שהחבורה עומדת על המדרכה ולמעשה טכנית נמצאת בשטח הניוטרל גראונד. האביר, מתוסכל, מתחיל לחקור מה קרה במאורת הדרקון. ג’ראלד לא חושף פרטים, וגם לא מעוניין להגיש תלונה. האביר נאלץ לעזוב, לא לפני שהוא מביע בפני אלבה את תקוותו הקריפית שיפגשו שוב.

ג’ראלד מספר לחבורה שמי שתקפה אותו (אם כי נשמע שהתקיפה היתה די הדדית) היא אליסנדרה, שהוא מזהה כ"המלכה השחורה" ממקימי ניו דולין. בכך ג’ראלד סוגר סופית את הפינה לגבי הדמות הנסתרת שהחבורה לא ידעה מי היא ואף אחד לא רצה לומר את השם שלה מחשש שהיא תגיע. אליסנדרה חזרה לעיר, והיא לא ממש מרוצה מכך ששליטת החורף בניו דולין התערערה. ניאבה תוהה אם היה משהו בין אלינסדרה לג’ראלד. ג’ראלד מכחיש בזעזוע רב, ורובינסון מודאג מכך שניאבה אוספת את הידע שלה על בני אדם מסרטים.

ניאבה מתחילה לחשוד שג’ראלד מתנהג מוזר ובודקת אותו בעזרת הכוחות שלה. היא מגלה שצבעה המקורי של החולצה שלו אינו אדום ושהוא פצוע קשה מאוד מהקרב. היא מאלצת אותו לשכב על השולחן ומתחילה לקרר את הפצעים שלו, ולי מחטאת וחובשת אותם. החבורה מספרת לג’ראלד על הקולקטור והמתנה שנתן לראש/ת העיר ומראה לו את העליונית. הוא אומר שאור כוכבים בעיקר משמש להבליט משהו או למשוך תשומת לב, כך שזו בחירה משונה כדי לפגוע בראש/ת העיר. ג’ראלד מניח שאליסנדרה כנראה תמשיך אל השאדו שאמאן כדי לשכנע אותו לשתף איתה פעולה (אליס בימונד כבר בכיס שלה). החבורה בודקת שראש/ת העיר בסדר, והיא מוסרת שהיא רק מקטלגת כמה מתנות והולכת לישון. הם יוצאים אל השאדו שאמאן.

בכניסה לביצות אנשים מהחמולה מזהים את אלבה ולי ומביאים אותם אל השאדו שאמאן, שמנסה בחוסר הצלחה להשקות אותם בקובה ליברה (רובינסון מסכים בסופו של דבר). כיוון שלי בדיוק יצאה ואלבה, האדם השני שהשאדו שאמאן מכיר היטב, לא טובה בדיפלומטיה, היא מחליטה לשים דברים על השולחן ולדבר איתו דוגרי. השאדו שאמאן מספר להם שאליסנדרה אכן ביקרה אצלו, ושהם יכולים למסור לראש/ת שהוא לא ממש מעוניין כרגע לשתף פעולה עם אלינסדרה. כשהוא נשאל על העליונית, הוא חוזר על הדברים שג’ראלד אמר לגבי אור הכוכבים, ואפילו מדגים להם כשהוא משקף בעזרת את הכוחות של ניאבה. לפני שהם הולכים, הוא מברר שלי סידרה בייביסיטר אחר לבילי שהלך לישון אצלה. לי לא מבינה על מה הוא מדבר – בילי יצא מהמסיבה עם השומרים שלו. מסתבר שאחד מהם התקשר ואמר לשאמאן שבילי הולך לישון אצל לי.

השאמאן, רותח מזעם, מבין פתאום למה אליסנדרה זרקה רמזים לגבי “לדאוג לדור הצעיר”. אלבה מתקשרת מיד לג’ף שיוציא מודעת נעדרים על בילי. ניסיון להשיג שוב את שומרי הראש טלפונית נכשל. השאדו שאמאן בטוח שאין סיכוי שאליסנדרה היתה פועלת נגדו ישירות בלי עזרה, וגם אליס בימונד והקולקטור הם לא כוחות מספיק חזקים כדי לעמוד מולו. רובינסון ממהר לחדר של בילי, שנראה יותר כמו חדר של מבוגר מאשר של ילד בן שש, מה שלא מוצא חן בעיניו. הוא לוקח איתו מסרק עם שיערות וחוברת קומיקס של הילד, והם יוצאים לחפש אחרי בילי ומבטיחים להודיע לשאמאן אם ימצאו משהו חשוב. השאמאן מזהיר את החבורה שאלינסדרה אורבת להם בחוץ, ובהמלצתו הם חוזרים בסירה. בדרך הם מנהלים דיון על נאמנויות: לי מאוד חושדת בראש/ת העיר ויש לה תחושה שהיא לא נקייה מאשמה לגבי בילי. האחרים פחות בטוחים אבל מודים שראש/ת העיר אינה הטיפוס הכי אמין בעיניהם.

החבורה מגיעה לעירייה, ובזמן שרובינסון הולך לחניה להתחיל משם את החיפוש, לי שואלת את ג’וני אם הוא יודע משהו לגבי בילי. ג’וני מבולבל מאוד, ואומר שהוא “מריח את בילי רק בעבר”. לראשונה מאז תחילת ההרפתקה, הוא מציע ללכת לעשות כמה בירורים (הוא טוען שיש שבלול שחייב לו טובה). לי המודאגת קושרת לצווארו חתיכת בד עם גזר וחסה, למקרה שיהיה רעב אצל השבלול (הם מדברים נורא לאט).

החבורה לוקחת את אחד מרכבי השירות של העירייה, ורובינסון מנסה להפעיל את יכולות האיתור שלו, אבל לא עובד בקצב הרגיל שלו ונראה לחבורה תשוש מהרגיל. אחרי ניסיון איתור כושל, אלבה נותנת לו את האלכוהול הכי חזק שלה, לי מספרת סיפור שמח שבילי סיפר לה (האספקט קיבל את השם “Happy Billy Space Noodles”) וניאבה מקררת קצת את הרכב. רובינסון מצליח סוף סוף להתרכז ולהרגיש את בילי. בינתיים, סאני פונה ללי ונותן לה טלפון קטנטן עם אמוטיקונים, בעזרתו הוא מתקשר עם ג’וני. מהאמוטיקונים לי מצליחה להבין איכשהו שג’וני הלך לשבלול, והשבלול שלח אותו לחד קרן חכם. לי שולחת סימן שאלה עם אמוטיקון של ילד, ובינתיים החבורה מגיעה ללימוזינה נטושה בצידי הדרך. רובינסון רץ אליה. כל ארבעת השומרים שם, חגורים ומתים. תא המטען פתוח. בילי לא שם.

בזמן שהחבורה מתלבטת מה לעשות, ארבעת השומרים יוצאים מהרכב ותוקפים. הם בבירור מתים, אף על פי שהמנחה לא מרשה לחבורה לקרוא להם זומבים מסיבה מסתורית כלשהי. ניאבה מנסה להורות להם לעצור, אבל הם לא שומעים אותה. אלבה ורובינסון יורים ומצליחים להוריד את הראשון. בגלגול מצויין, לי מצליחה להצמיח שורשים שירתקו את השומרים המתים למקומם, מה שמאפשר לרובינסון להיכנס לרכב ולדרוס שניים מהם, ולאלבה להרוג את האחרון בעזרת כמה אבחות סכין חדות. אלבה מתקשרת לשאמאן ומדווחת לו מה קרה. הוא מנסה להבין מה החזיק את השומרים המתים בחיים, ושואל על תופים, שהחבורה לא שמעה. כשהוא שומע שהם פתחו את החגורות בעצמם, הוא מעריך שאליסנדרה היא זו שגרמה להם לתקוף (או אליס, אם מישהו פתח את החגורות שלהם).

לי מקבלת מג’וני הודעה שהוא וחד הקרן החכם שלו יפגשו אותם בכנסיה. כשהם מגיעים לשם מופיע בחור בתחפושת יצירתית במיוחד של חד קרן. החבורה לא ממש מצליחה להבין את התשובות הטאואיות שלו לגבי הילד (“זה לא איפה הוא, זה מתי”) ואיך אופטימוס פריים קשור לזה. אחרי חקירה מתסכלת ומשעשעת כאחד הם מצליחים להבין שהילד נלקח בכלי קיבול כלשהו ש"עשוי מזמן". רובינסון נזכר במזוודה המרוטה והמוזרה והחשודה של הקולקטור, שאף אחד לא התייחס אליה מרגע שנפתחה ומתוכה הופיעה עליונית מאור כוכבים, שמשכה אליה את תשומת הלב של כולם. הוא גם אומר שמזוודות בדרך כלל באות בסטים של שלוש, ושהמזוודה תהיה במקום שבו יצרו אותה בעבר. רובינסון מציע שאלבה תתקשר לג’ף לשאול אם הוא ראה את המזוודה. מתברר שג’ף לא רק ראה אלא לקח אותה עם כל שאר המתנות לראש/ת העיר הביתה. הצוות המיוחד מיד רץ לדירה, שם הם מוצאים את המזוודה – אבל ראש/ת העיר נעלמה, וכעת החבורה יודעת שעדיין יש מזוודה אחת שגודלה לא ברור וטרם נעשה בה שימוש.


דברים שיקרו בהמשך:
* לי שכנעה את פרינטמפס להתוודות על אהבתה לפלורה.
* ללי יש פגישה עם פלורה בגרנד דולין הוטל.

דברים שקרו בין הסשן הקודם לנוכחי:
* לי גידלה צמחים שיגנבו בשבילה גלידה מהמקפיא של הגלידה, כי לא רצתה לעמוד בתור (אפילו ניאבה חושבת שזה דבר מוזר ולא מקובל חברתית). אלבה הכריחה אותה לאכול אותה על הרצפה.
* ניאבה הציעה בציניות שלי תצא להתמחות בחצר הקיץ. לי התלהבה מאוד מהרעיון, וכולם הזהירו אותה שלא תעז להציע את זה לפלורה.

הקלטה של הסשן:

View
הגאלה החגיגית של ראש העיר
Unrelated Incidents S04E01

מגיעים לגאלה החגיגית של ראש העיר בעירייה. רובינסון עם מצפן ענקי, אלבה עם כל הסקוואד שלה. לי בתספורת ג’ינג’ית (עם ג’וני בטוקסידו!) וניאבה מגיעה עם השותף שלה לדירה (ולעסק!) בן.

רובינסון מגלה להפתעתו על מערכת היחסים הקרובה של אלבה עם המשפחה (המורחבת) של ה-Shadow Shaman. לי משכנעת את פרינטמפס שמסתובבת עם פלורה מנציגות חצר הקיץ לחשוף את רגשותיה בפני פלורה.

הקולקטור מעניק במתנה לראש העיר בגד, שמלה עליונית יפייפה שעשויה מרסיסים כוכבים שקלוע בתוכם רסיסים של אור כוכבים (שמשקפים אור ירח). לא ברור לאיזו מטרה.

לי קבעה להיפגש עם הגבירה פלורה למחרת בשעת התה. (לתה, דהה).

קובעים ללכת לדבר עם עם ג’ראלד ולשאול אותו לגבי הבגד.


פוסט אודות הסשן: מנקודת המבט של הנחייה אפשר לראות פה: סיכום של הסשן מצד המנחה

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.