Unrelated Incidents

מסתבכים עם זמנים הסיכום

Unrelated Incidents S04E03

הלכנו לביתה של ראש העיר. יש ערימה של חבילות על המיטה, והתחלה של רישום של מתנות בפנקס. הרישום האחרון הוא של המזוודה, שכבר לא נמצאת שם. ניאבה מתחילה להסתובב בחדר ולשחזר את אירועי המסיבה, כולל כל השיחות שהתנהלו, על כל המעורבים בהן. היא משחזרת גם מהלכים ותנועות. ייתכן שחלק מהשיחות לא מתנהלות בדיוק כמו ששאר החבורה זוכרת אותן.

כאשר הזיכרון מגיע לקבלת המתנה ע"י ראש העיר, ניאבה מבחינה שחיוכו של הקולקטור מתרחב כאשר ראש העיר מוציאה את המתנה מהמזוודה. הוא ממהר לסגור את המזוודה, שנדמה שמעט קופצת לכיוון ראש העיר מהרגע שהתרוקנה. זה נראה לניאבה מאוד הגיוני, כיוון שכל עולם הקסם עובד על איזון. אם מישהו הסיר משהו, הוא זה שיצטרך לתפוס את מקומו.

ניאבה מגלה, מעט להפתעתה, שלמרות שבמציאות היא התרחקה מהקולקטור בשלב זה, בזיכרון היא יכולה להישאר לידו ולהמשיך לצפות בו. הקולקטור מניח את המזוודה בשאננות עם שאר המתנות, ומוודא עם האחראי על המתנות שהוא אכן מחשיב את המזוודה כאריזה של המתנה שניתנה. מיד לאחר מכן הוא עוזב את המסיבה.

ניאבה מחליטה לבחון את גבולות הזיכרון, ולנסות לעקוב אחרי בילי כדי לראות מה קרה לו אחרי המסיבה. בילי משתעמם במסיבה עד שלבסוף הם עוזבים. ניאבה עומדת בפני הדילמה של ההצטרפות אליהם לנסיעה ברכב בלי שישימו לב אליה, כיוון שבתוך הרכב אין מקום, והיא ממש לא רוצה להיכנס לתא המטען. היא מחליטה לשבת על הגג.

שאר החבורה בינתיים שמים לב שמשהו קורה ומתחילים מעט לדאוג.

הרכב פונה אל שביל העפר שמגיע לביצות, וניאבה מגלה שקצת קשה לה להשפיע בקסם על סביבתה. במרכז דרך העפר עומדת אישה יפה באופן לא טבעי, ולבושה בשמלה אדומה צמודה בסגנון סיני, עם עטורי דרקונים. הרכב נעצר ואחד משומרי הראש יוצא עם אקדח שלוף. האישה מחייכת, לוחשת משהו ושולפת חרב. שאר שומרי הראש מתכוננים לתקוף בזמן שאחד מהם מוציא את בילי מהמושב האחורי בכוונה לסגת. ניאבה מסתובבת למשמע רעש, ורואה צל מפיל את שומר הראש ותופס את בילי. ניאבה תופסת את הצעצוע של בילי שעף לעברה. היא מספיקה לראות שתי נקודות של אור ירוק בתוך הצל, ולשמוע צליל פתיחה של משהו, אולי מזוודה, לפני שהיא נשאבת חזרה להווה. התחושה היא שחתיכת החוט שחיברה אותה למזוודה בעבר נקרעה וזרקה אותה חזרה להווה. אין לה ספק שהיא הייתה בעבר, ושהיצור בעל העיניים הירוקות ראה אותה וחתך את החוט שקישר אותה לזמן ההוא.

ניאבה מתעוררת על המיטה ומגלה את כל החבורה רוכנים מעליה ומתווכחים על מה בדיוק קרה לה ומה צריך לעשות איתה. לפתע הם מבחינים שהיא מחזיקה בידה את צעצוע המקל על החוט של בילי.

כולם מנסים לעזור לניאבה להבין מה היצור שהיא ראתה בחיזיון. אלבה משיגה את ההקלטות ממצלמות האבטחה במסיבה, רובינסון מנסה להשתמש בצעצוע כדי להבין מאיפה הוא הגיע ולי מוציאה מהתיק צרור צמחים מקרחת היער בה עצר הרכב, כדי לנסות ולעודד את הזיכרון בעזרת ריח. ניאבה מצליחה לחזור לאותו הרגע שבילי נחטף, ולראות שוב את היצור. העינים שלו יפייפיות, ירוקות ובצורת שקד. הניבים שלו מבזיקים לרגע כשהם ננעצים בצוואר של שומר הראש. השיער שלה קשור בשתי קוקיות, ועל הבגד השחור אדום שהיא לובשת מבריק לוגו כלשהו.

אוף, חושבת ניאבה, אני שונאת ערפדים. אבל לאחר מחשבה היא מגיעה למסקנה שהערפדית הזו לא מתאימה לשום דבר שהיא יודעת על אף אחת מחצרות הערפדים. אולי זו בכל זאת אליסנדרה המסתורית.

ברגע שאלבה מחליטה להתקשר לג’ראלד, כל הטלפונים משמיעים צליל הודעה מבשר רעות. למעשה זה צליל הודעה רגיל, אבל הניסיון מלמד אותנו שאין דבר כזה. אלבה מקבלת הודעה מהאחות אדה מהכנסיה “אגב, אמרת שאני אשים עין על הקריפטה, אני שמה עין. משהו בקריפטה. We never had this conversation.” שזה משהו שקצת קשה לומר על שיחה מתועדת בכתב, אבל לא משנה. לי מקבלת הודעה מג’רלד “לא זמין. רעיון טב שתגיעו.” רובינסון מקבל הודעה מאחד הקונטקטים שלו בקרוק טאון “יש תנועה מוזרה מכיוון הבית של ה-shadow shaman”. ניאבה מקבלת מבן שכותב “lucky break!, יש פה שני יזמים שבאו לדבר על עסקים גדולים.”.

ניאבה שולחת לבן הודעה לטפל בזה בעצמו, ולשמור על עצמו ומקבל חזרה את ההודעה המטרידה “don’t worry, I will make ice town great again”. והחבורה נוסעת לג’רלד. בזמן הנסיעה, ניאבה מספרת לחד הקרן על מה שקרה. הוא מדבר על חרוזים ושערות, בזמן שהוא אוכל סופגניות שהשיג אלוהים יודע מאיפה. לאחר שיחה מתסכלת, היא מצליחה להבין שהמזוודות הן חרוזים שנקלעו על שערה בזמן ונקלעו לצמה. והן בעצם יכולות לנוע קדימה ואחורה, ושהיא בעצם תפסה טרמפ על אחד החרוזים, עלתה בשערה אחת וירדה באחרת. מה שאומר שמכל אחת מהמזוודות אפשר להגיע למזוודות האחרות. כמו כן הוא מחזיק קצת זמן בשקיק על צווארו ומציע לחבורה להשתמש בו אם הם צריכים.

אלבה, שבאופן משונה הגיעה הפעם לפני כולם, למרות שבניו דולין מהירות כלי הרכב היא כמעוף ציפור, מגלה שלט סגור על הדלת. מה שמתגלה כשקר כי הדלת פתוחה. ג’רלד יושב על הבאר האחורי ומנהל שיחה לבבית עם בחורה בקוספליי. הוא מסמן לאלבה להמתין. אלבה בינתיים מבחינה מעבר לכביש באישה לבושה בשמלה אדומה עם עיטורי דרקונים. היא שולחת ללי הודעת אזהרה בנושא. כשהטלפון של לי רוטט עם קבלת ההודעה, סאני אומר לה שהוא ראה את כל הסרטים והוא יודע בדיוק מה היא צריכה. הוא מרים נונצ’אקות קטנים בשני העלעלים שלו, ויש לו שרוך אדום סביב הפרח שלו, וחגורה שחורה סביב העציץ. ג’וני מסתכל עליו בבוז.

אלבה מתיישבת בנוחות ליד אחד השולחנות, ומרכיבה את השוט גאן שלה, עד שכל השאר מגיעים ונכנסים פנימה. חד הקרן לא מעוניין להיכנס ונשאר לאכול סופגניות ליד הרכב. אלבה מנסה לדבר איתו בשפתו כדי שיכנס פנימה, ולמרבה הפלא מצליחה, למרות שהיא בעצמה לא הבינה מה אמרה. האישה בשמלה האדומה עדיין עומדת בצללים באופן מאוד ברור. אלבה מנופפת לה, והיא מעשנת לעברה. הן מחליפות מגוון מחוות מאיימות באופן מעודן משני עברי הרחוב. אלבה מקבלת את ההזמנה המרומזת לדו קרב, למרבה תסכולם של השאר. רובינסון מתקשר לאורסולה ומבקש ממנה וממשפחתה לעכב את האנשים מהביצות עד שהוא יגיע.

אלבה והאישה באדום מתחילות דו קרב מרשים, עד לשבסוף אלבה מתגברת עליה ומקפיאה אותה עם הסכין שלה. היא מרימה אותה על הכתף, קדה לקהל, מקבלת את הכספים שילד קטן אסף מהקהל ומכניסה אותה פנימה.

לאחר שראו שאלבה ניצחה בקרב והכל בסדר, לי וניאבה ניגשות לג’רלד. הקוספליירית לידו מחופשת להארלי קווין, בתלבושת חצי אדומה, חצי שחורה, עם לוגו לבן מקדימה. היא מביטה בניאבה בעיניים ירוקות ומחייכת חיוך חושף ניבים.

Comments

Uri_Lifshitz Uri_Lifshitz

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.